Reklama

Reklama

Maja Włoszczowska na podium mistrzostw Europy

Maja Włoszczowska zdobyła w niedzielę w szwajcarskim Bernie brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie górskim. Polka straciła do zwyciężczyni Słowenki Tanji Zakelj minutę i 35 sekund. Druga była Włoszka Eva Lechner - 38 s.

W drugiej połowie dystansu Włoszczowska, która w tym sezonie wróciła do ścigania po rocznej przerwie w startach spowodowaną poważną kontuzją nogi, musiała odpierać ataki Kateriny Nash.

Czeszka straciła siły dopiero w końcówce i ostatecznie finiszowała jako czwarta, z czasem gorszym od mistrzyni o 1.56.

- Brązowego medalu mistrzostw Europy brakowało w mojej kolekcji. Po zeszłotygodniowym słabszym starcie w Pucharze Świata na szczęście udało mi się wrócić do lepszej dyspozycji. Trzecie miejsce to na pewno mój duży sukces - powiedziała na mecie Włoszczowska.

Reklama

W związku długą przerwą w startach Polka ruszyła na trasę z odległej pozycji startowej. Miała także kłopoty na pierwszym okrążeniu.

- Po starcie, gdy wydawało się, że wszystko mam pod kontrolą, jedna z zawodniczek uderzyła mnie łokciem. Musiałam zejść z roweru, przez co straciłam kilka pozycji, a na tak wąskiej trasie wyprzedzanie nie należy do łatwych - dodała.

Na dziewiątej pozycji zakończyła rywalizację druga z Polek Katarzyna Solus-Miśkowicz - 4.43, a 17. była Anna Szafraniec - 8.09. Do mety nie dojechała Aleksandra Dawidowicz.

Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny był dwukrotny mistrz olimpijski Francuz Julien Absalon. Marek Konwa nie ukończył zawodów.

Wyniki:

Kobiety

 1. Tanja Zakelj (Słowenia)         1:34.33

 2. Eva Lechner (Włochy) strata          38 s

 3. Maja Włoszczowska (Polska)         1.35

...

 9. Katarzyna Solus-Miśkowicz (Polska) 4.43

17. Anna Szafraniec (Polska)           8.09

Zawodów nie ukończyła Aleksandra Dawidowicz (Polska).

Mężczyźni

 1. Julien Absalon (Francja)        1:33.21

 2. Nino Schurter (Szwajcaria)  strata 1.53

 3. Marco Aurelio Fontana (Włochy)     2.06

...

  . Marek Konwa (Polska)               nie ukończył

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL