Reklama

Reklama

Maciej Paterski najlepszy w górskich mistrzostwach Polski

Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) zwyciężył w niedzielę w wyścigu kolarskiej elity mężczyzn wokół dolnośląskiego Walimia, kończącym górskie szosowe mistrzostwa Polski.


Triumfator tegorocznego czempionatu, uciekł razem z ośmioma zawodnikami krótko po starcie do liczącego 122,6 km i składającego się z siedmiu (każda po 15,1 km) rund wyścigu.

Na dwie rundy przed jego końcem, z grupy tej, w której większość stanowili kolarze CCC Sprandi Polkowice, odpadło trzech kolarzy, wśród nich broniący tytułu Mateusz Taciak. Gdy do mety na przełęczy Sokolej pozostały 3 km, Paterski zaatakował, a za nim ruszył Paweł Cieślik (CCC) i trzymał się koła prowadzącego.

Na ostatnich metrach skuteczniejsze było przyspieszenie i finisz Paterskiego, a na mecie obu rywali dzieliły trzy długości roweru. Kolarze CCC w elicie i orlikach wywalczyli w sumie trzy miejsca na podium.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy