Reklama

Reklama

Łukasz Wiśniowski siódmy w kolarskim Trofeo Palma

Łukasz Wiśniowski, debiutujący w grupie Sky, zajął w niedzielę siódme miejsce w Trofeo Palma, ostatnim z czterech wyścigów na Majorce. Najlepszy był Brytyjczyk Daniel McLay (Fortuneo), który najszybciej finiszował z peletonu.

Kolejne miejsca na 161,5-kilometrowej trasie z Playa de Palma do Palma de Mallorca zajęli Włoch Matteo Pelucchi (Bora-Hansgrohe) i Francuz Nacer Bouhanni (Cofodis). O kolejności tej trójki na mecie przesądziła analiza fotofiniszu.

Wiśniowski, który w czwartek w pierwszym wyścigu na Majorce był dziewiąty, finiszował w 40-sobowej grupie w tym samym czasie co zwycięzca.

Drugi z Polaków startujących w niedzielę Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) został sklasyfikowany na 83. miejscu, tracąc do zwycięzcy 30 sekund.

W sobotę Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) był siódmy w Trofeo Andratx, kończącym się trzykilometrowym podjazdem na przełęcz Mirador des Colomer.

Były mistrz świata Michał Kwiatkowski (Sky), który trenuje na Majorce, ma rozpocząć sezon wyścigiem Dookoła Walencji (1-5 lutego).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL