Reklama

Reklama

Lotto Tour: CCC Polsat najszybszy w drużynowej czasówce

Zespół CCC Polsat Polkowice był najszybszy na trasie pierwszego etapu Lotto Tour - 57. kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza. Zawodnicy w pomarańczowych koszulkach pokonali trasę 18,2 km w Nowym Dworze Maz. z przeciętną prędkością 55,15 km/godz.

Indywidualnie liderem wyścigu został Tomasz Kiendyś, który jako pierwszy ze zwycięskiego zespołu przekroczył linię mety.

Drużyna z Polkowic wylosowała pierwszy numer startowy i ruszyła na trasę o godz. 10.00. Jak się później okazało ich rezultatu - 20.01 nie zdołała poprawić żadna startująca później ekipa. Najbliżej tego byli kolarze holenderskiej Jo Piels tracąc do zwycięzców 24 sekundy. Cztery sekundy wolniej od Holendrów pojechali zawodnicy gospodarzy grupa BCD MarcPol mająca siedzibę w Nowym Dworze Mazowieckim.

Rywalizacja odbywała się przy bardzo wysokiej temperaturze i lekkim wietrze. Do półmetka w miejscowości Olszewnice Nowe kolarze jechali pod wiatr, z powrotem do mety, ze sprzyjającymi podmuchami. Właśnie ta druga część trasy okazała się decydująca. Na półmetku najlepszy rezultat uzyskała ukraińska ekipa Kools, ale końcówkę wspaniale pojechała drużyna CCC odnosząc w efekcie zdecydowane zwycięstwo.

Reklama

We wtorek po południu uczestnicy Lotto Tour wystartują do drugiego etapu, z Modlina do Nowego Dworu Maz. (106 km).

Wyniki pierwszego etapu (drużynowo na czas Nowy Dwór Maz., 18,2 km):

1.CCC Polsat Polkowice  - 20,01

2. Jo Piels (Holandia) strata 24 s

3. BDC MarcPol 28

4. Mexller 38

5. Kools (Ukraina) 46

6. Dukla Trenczyn (Słowacja) 55 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama