Reklama

Reklama

Lisa Brennauer najlepsza w jeździe indywidualnej na czas

Niemka Lisa Brennauer zdobyła w Ponferradzie tytuł mistrzyni świata w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas elity. Eugenia Bujak uplasowała się na 19. miejscu, o trzy pozycje niżej niż przed rokiem.

Druga z reprezentantek Polski, dwukrotna mistrzyni świata na torze Katarzyna Pawłowska była dopiero 42. w stawce 48 zawodniczek.

Brennauer, która nie była wymieniana w pierwszym szeregu faworytek, wyprzedziła o 18 sekund Ukrainkę Annę Sołowiej oraz o 21 sekund Amerykankę Evelyn Stevens.

26-letnia Niemka miała dużo szczęścia, uciekając w ostatniej chwili przed ulewą. Minutę, dwie po jej finiszu zerwała się nagle gwałtowna burza. Na trasie było jeszcze kilka zawodniczek. Najbardziej poszkodowana była jadąca jako ostatnia obrończyni tytułu, koleżanka Pawłowskiej z grupy Boels-Dolmans Holenderka Ellen van Dijk. Gdy zbliżała się do mety, zrobiło się wręcz ciemno. Ostatecznie zajęła dopiero siódme miejsce.

Reklama

Dwunaste miejsce ze stratą 1.25 do zwyciężczyni wywalczyła Czeszka Martina Sablikova, trzykrotna złota medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim i wielokrotna mistrzyni kraju w kolarstwie.

Bujak, urodzona w Landwarowie koło Wilna, liczyła na lokatę w pierwszej dziesiątce, ale nie zdołała poprawić nawet 16. pozycji z czempionatu we Florencji.

- Wydawało mi się, że nogi dobrze się kręcą. Do samych mistrzostw przygotowywałam się w Livigno, miałam wrażenie, że wszystko jest w porządku. Może zawiniło to, że wcześniej bardzo często startowałam i podróżowałam - powiedziała Bujak.

W lipcu i sierpniu tych zawodów było bez liku. - Bardzo ciężki wyścig Giro d'Italia i zaraz potem cztery dni ścigania na torze we Florencji. Na przełomie lipca i sierpnia startowałam znów na torze na Litwie, potem byłam na badaniach wydolnościowych w Polsce. Później znów zawody na torze we Lwowie, dwa etapy wyścigu w Wałbrzychu, wyjazd do Szwecji, Francja i dopiero Livigno, a na zakończenie wyścig w Toskanii - wymieniała.

Za Pawłowską w samochodzie technicznym jechał dyrektor reprezentacji Andrzej Piątek. Zaniepokojony obserwował jak zawodniczka co jakiś czas prostuje się na rowerze. "We wrześniu ubiegłego roku Kasia rozbiła się na wyścigu we Francji. Na zjeździe uderzyła w drzewo, złamała osiem wyrostków stawowych w kręgosłupie i trzy żebra. Od tamtego momentu coś jest nie tak z jej zdrowiem. Dusi się, prostuje na rowerze. Musimy się zastanowić, jak jej pomóc" - skomentował.

Na środę zaplanowano jedną konkurencję mistrzostw świata - jazdę indywidualną na czas elity mężczyzn z udziałem Macieja Bodnara i Mateusza Taciaka.

Wyniki jazdy ind. na czas elity kobiet (29,5 km):

1. Lisa Brennauer (Niemcy)      38.48

2. Anna Sołowiej (Ukraina)  strata 18 s

3. Evelyn Stevens (USA)            21

4. Mieke Kroeger (Niemcy)          38

5. Ann-Sofie Duyck (Belgia)        45

6. Karol-Ann Canuel (Kanada)       51

19. Eugenia Bujak (Polska)       2.33

42. Katarzyna Pawłowska (Polska) 5.14

Z Ponferrady Artur Filipiuk

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy