Reklama

Reklama

Liege-Bastogne-Liege: Trzecie miejsce Kwiatkowskiego

Australijczyk Simon Gerrans z grupy Orica zwyciężył w najstarszym z klasyków kolarskich - Liege-Bastogne-Liege. Jego 100. edycję na trzecim miejscu ukończył Michał Kwiatkowski. Drugi był Hiszpan Alejandro Vlaverde.

U progu sezonu Kwiatkowski zapowiadał, że chce przygotować dwa szczyty formy - na kwietniowe klasyki ardeńskie oraz w lipcu na Tour de France. Polak w ostatnich tygodniach rzeczywiście był w bardzo dobrej dyspozycji. Przed tygodniem Amstel Gold Race ukończył na piątym miejscu, a w środowej Strzale Walońskiej był trzeci. Na najniższym stopniu podium stanął także w niedzielę.

Rywalizacja na pełnej pagórków, ponad 260-kilometrowej trasie z Liege do Ans była bardzo interesująca. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Na kilka kilometrów przed metą na ucieczkę z zasadniczej grupy zdecydowało się dwóch Włochów - Giampaolo Caruso (Katiusza) i Domenico Pozzovivo (AG2R).

Reklama

Niedużo brakowało, a ich śmiała próba zakończyłaby się sukcesem. Dopiero tuż przed metą wyprzedzili ich Gerrans, Valverde i Kwiatkowski. Australijczyk zachował najwięcej sił i to on cieszył się ze zwycięstwa.

Pecha miał ubiegłoroczny triumfator Daniel Martin (Garmin). To właśnie Irlandczyk prowadził pościg za Włochami, ale upadł na ostatnim zakręcie.

W imprezie rywalizowało jeszcze trzech Polaków. W czołówce jechał Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), która ostatecznie był 21. Bartosz Huzarski (NetApp) zajął 102. miejsce, a kolega Kwiatkowskiego z drużyny Michał Gołaś uczestniczył w kraksie 80 km przed metą i nie ukończył wyścigu.

Wyniki wyścigu Liege-Bastogne-Liege (263 km):

  1. Simon Gerrans (Australia/Orica)  6:37.43

  2. Alejandro Valverde (Hiszpania/Movistar)   

  3. Michał Kwiatkowski (Polska/Omega Pharma-Quick-Step)         

  4. Giampaolo Caruso (Włochy/Katiusza) wszyscy ten sam czas

  5. Domenico Pozzovivo (Włochy/AG2R)  strata 3 s

  6. Tom-Jelte Slagter (Holandia/Garmin) ten sam czas

...

 21. Przemysław Niemiec (Polska/Lampre-Merida) 12

102. Bartosz Huzarski (Polska/NetApp)  11.41

     Michał Gołaś (Polska/Omega Pharma-Quick-Step)  nie ukończył

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje