Reklama

Reklama

Levi Leipheimer zakończył karierę kolarską

Amerykański kolarz Levi Leipheimer, w przeszłości jeden z pomocników Lance'a Armstronga w ekipie US Postal Service i brązowy medalista olimpijski z Pekinu w jeździe indywidualnej na czas, ogłosił zakończenie kariery.

W wywiadzie dla dziennika "The Press Democrat" Leipheimer wyjaśnił, że podjął tę decyzję, ponieważ nie znalazł nowego pracodawcy. W ubiegłym roku belgijska grupa Omega Pharma-Quick Step zerwała z nim kontrakt po tym, jak ujawnił swoją dopingową przeszłość.

"Kończę karierę bez specjalnej ceremonii. Będzie mi brakować rywalizacji" - powiedział 38-letni Amerykanin.

Leipheimer ścigał się jako zawodowiec od 1997 roku. Jesienią ubiegłego roku zdyskwalifikowano go na sześć miesięcy za stosowanie transfuzji krwi i innych środków dopingowych. Łagodny wymiar kary wynikał z faktu, że przyznał się do winy i współpracował w śledztwie krajowej agencji antydopingowej (USADA) przeciwko Armstrongowi.

W efekcie dochodzenia Armstrong utracił siedem zwycięstw w Tour de France (1999-2005) i został dożywotnio zdyskwalifikowany.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy