Reklama

Reklama

Kraksa i pęknięte kręgi Fabiana Cancellary w Grand Prix E3

Fatalnie dla Fabiana Cancellary zakończył się kolarski klasyk Grand Prix E3. Szwajcar uczestniczył w kraksie i ma pęknięte dwa kręgi. Wyścig z metą w belgijskim Harelbeke wygrał Brytyjczyk Geraint Thomas z grupy Sky.

Thomas triumfował po samotnej ucieczce, wyprzedzając o 25 sekund Czecha Zdenka Stybara oraz o 38 sekund grupę zawodników, którą przyprowadził Włoch Matteo Trentin.

Jednak więcej niż o rywalizacji sportowej mówiono o wypadku Cancellary. Jak poinformowała ekipa Trek, 34-letni Szwajcar, jeden z najlepszych kolarzy ścigających się po bruku, doznał pęknięcia dwóch kręgów w dolnej części kręgosłupa i nie wystartuje w dwóch wielkich klasykach Północy - Dookoła Flandrii i Paryż-Roubaix. W każdym z nich triumfował po trzy razy.

"Prześwietlenie potwierdziło najgorsze przypuszczenia. Koniec wiosennej kampanii" - napisał na Twitterze Cancellara.

Reklama

"Spartakus" będzie więc kolejnym wielkim nieobecnym w tych wyścigach. Zabraknie także słynnego Toma Boonena, współrekordzisty pod względem liczby zwycięstw w Dookoła Flandrii (3) i Paryż-Roubaix (4). Belg leczy kontuzję barku i łokcia, której nabawił się 9 marca w wypadku na trasie pierwszego etapu wyścigu Paryż-Nicea.

Cancellara zapowiadał, że jego głównym celem w pierwszej części sezonu jest czwarty triumf we Flandrii, czego nie dokonał jeszcze nikt przed nim. Wyścig Dookoła Flandrii odbędzie się w Niedzielę Wielkanocną (5 marca), a Paryż-Roubaix - tydzień później.

Wyniki wyścigu Grand Prix E3, (Harelbeke - Harelbeke, 215,3 km):

1. Geraint Thomas (Wielka Brytania/Sky)           5:14.57

2. Zdenek Stybar (Czechy/Etixx-Quick Step)             25 s

3. Matteo Trentin (Włochy/Etixx-Quick Step)            38

4. Alexander Kristoff (Norwegia/Katiusza)

5. Sep Vanmarcke (Belgia/LottoNL)

6. Matti Breschel (Dania/Tinkoff-Saxo)       ten sam czas

...

85. Maciej Bodnar (Polska/Tinkoff-Saxo)         3.21

Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo | Fabian Cancellara | Geraint Thomas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje