Reklama

Reklama

Kontuzjowany Nairo Quintana kończy sezon kolarski

Znany kolumbijski kolarz Nairo Quintana, zwycięzca m.in. Giro d’Italia i Vuelta a Espana, kończy sezon z powodu kontuzji kolana - poinformowała tamtejsza federacja (FCC).

W filmie opublikowanym na Twitterze federacji Quintana ogłosił, że jego sezon dobiegł końca. Dodał, że potrzebuje długiego powrotu do zdrowia po urazie rzepki w lewej nodze. Nie wykluczył poddania się operacji.

Quintana (Arkea-Samsic) przewrócił się na 13. etapie Tour de France, ale mimo kłopotów z kolanem ukończył rywalizację na 17. miejscu.

Po zakończeniu "Wielkiej Pętli" prokuratura w Marsylii wszczęła dochodzenie w związku z podejrzeniami o doping podczas słynnego wyścigu. Jak podkreślały wówczas media, chodziło m.in. o "metodę, którą można zakwalifikować jako doping". Śledztwo dotyczy m.in. grupy Arkea-Samsic.

Reklama

Quintana nie został postawiony przed sądem, ale dobrowolnie odpowiedział na pytania śledczych. Wkrótce potem w oświadczeniu zapewnił, że jest "czystym kolarzem". "Nigdy nie miałem i nie mam nic do ukrycia" - zapewnił.

30-letni Quintana wygrał Giro d'Italia w 2014 roku i Vuelta a Espana dwa lata później.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL