Reklama

Reklama

Kononienko triumfował w Memoriale Romana Siemińskiego

Ukrainiec Mychajło Kononienko (Kolss-BDC) wygrał w poniedziałek w Raciążu 17. kolarski Memoriał Romana Siemińskiego, zasłużonego trenera i działacza stołecznej Legii.

Drugi na mecie był Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji), a trzeci Czech Martin Hunal (Whirpool-Author).

Czołowa trójka została sklasyfikowana w tym samym czasie. O zwycięstwie Ukraińca zadecydował skuteczny finisz na rynku w Raciążu, podczas którego wyprzedził prowadzącego jeszcze przed ostatnim zakrętem Rutkiewicza.

Podobnie jak niedzielny wyścig w Baboszewie, memoriałowe ściganie odbywało się w bardzo ostrym tempie (przeciętna 44,7 km/h), a dodatkowym utrudnieniem był dość mocny wiatr, co spowodowało, że już na pierwszej rundzie peleton podzielił się po bardzo energicznym ataku Rutkiewicza i szybko uformowała się 25-osobowa grupa czołowa.

Reklama

Przez ponad 100 kilometrów ten niewielki peletonik powiększał przewagę nad resztą stawki, skutecznie zniechęcając rywali do pościgu. Trudy trasy i wiatr spowodowały, że z grona 118 startujących do mety dotarło zaledwie 49 kolarzy.

Na ostatniej z 18-kilometrowych rund z czołówki odjechało czterech zawodników. O zwycięstwo walczyło ostatecznie trzech, bowiem Łotysz Denis Kanepeis nie był w stanie dotrzymać im kroku i przyjechał na metę ze stratą niemal pół minuty do zwycięzcy.

Pierwszą dużą grupę, która straciła ponad dwie i pół minuty, przyprowadzili Czesi z ekipy Whirlpool - Vojtech Hacecky i triumfator niedzielnego Memoriału Trochanowskiego - Alois Kankovsky.

Wyniki 17. Memoriału Romana Siemińskiego w Raciążu (kat. 2.1 UCI, 164 km)

 1. Mychajło Kononienko (Ukraina/Kolss-BDC)            3:40.56

 2. Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji)

 3. Martin Hunal (Czechy/Whirlpool-Author)   obaj ten sam czas

 4. Denis Kanepeis (Łotwa/Rietumu Delfin)            strata 29 s

 5. Vojtech Hacecky (Czechy/Whirlpool-Author)             2.32

 6. Alois Kankovsky (Czechy/Whirlpoool-Author)    ten sam czas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne