Reklama

Reklama

Kolejny kolarz z grupy Armstronga przyznał się do stosowania dopingu

Kolejny kolarz jeżdżący w grupie z Lancem Armstrongiem przyznał się do przyjmowania dopingu. Norweg Steffe Kjaergaard poinformował, że stosował EPO i kortyzon.

Kjaergaard, który startował z Armstrongiem w latach 2000-01 w zespole U.S. Postal Service, jest kolejnym zawodnikiem przyznającym się do stosowania dopingu. Wcześniej uczynili to Levi Leipheimer (obecnie Omega Pharma-Quickstep), Christian Vande Velde (Garmin-Sharp), David Zabriskie (Garmin-Sharp), Tom Danielson (Garmin-Sharp), George Hincapie (BMC) oraz Michael Barry (Sky).

Wszyscy zostali zdyskwalifikowani na sześć miesięcy przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA), po zakończeniu dochodzenia w sprawie zorganizowanego procederu dopingowego w otoczeniu Armstronga. Dodatkowo anulowane zostały wyniki sportowe uzyskane przez nich w okresach, kiedy wspomagali się niedozwolonymi środkami.

Reklama

USADA 24 sierpnia pozbawiła Armstronga siedmiu wygranych w Tour de France, stwierdzając, że osiągnął te sukcesy przy użyciu zakazanego dopingu. Agencja unieważniła też wszystkie rezultaty uzyskane przez Amerykanina, począwszy od 1 sierpnia 1998 roku. W poniedziałek podobną decyzję podjęła Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy