Reklama

Reklama

Kolarz Van Avermaet ma nadzieję, że jego team CCC znajdzie nowego sponsora

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro w wyścigu szosowym Belg Greg Van Avermaet z teamu CCC ma nadzieję, że zespół przetrwa mimo zapowiedzi tytularnego sponsora o wycofaniu się po tym sezonie. "Ale wiele innych ekip jest mną zainteresowanych" - przyznał.

Prezes teamu Jim Ochowicz zapewnił, że trwają poszukiwania nowego sponsora.

"To bezprecedensowe czasy, ale wierzymy, że wciąż są firmy, które chcą inwestować w kolarstwo, szczególnie biorąc pod uwagę wzrost jego popularności na świecie. (...) Staliśmy się jednym z najważniejszych zespołów w cyklu World Tour i mamy zamiar rywalizować dalej z nowym sponsorem tytularnym" - powiedział Ochowicz, cytowany w komunikacie.

Także Van Avermaet wierzy, że to nie koniec tego teamu.

"Nie odchodzę od razu. Pozostaję do dyspozycji jeszcze przez jakiś czas. Nowy sponsor może się pojawić i na to mam nadzieję. Szkoda byłoby, gdybym musiał odejść" - powiedział 35-letni Belg na wirtualnej konferencji prasowej.

Reklama

Jednocześnie zaznaczył, że nie obawia się o swoją karierę w przyszłości.

"Wiele ekip jest zainteresowanych. Prezentuję dobry poziom i w poprzednim sezonie byłem w czołówce stawki w wyścigach jednodniowych, więc nie mam się czego obawiać. W przyszłym roku będę w dobrym teamie, choć powtarzam, że cały czas mam nadzieję, że pozostanę z moją obecną ekipą" - podkreślił.

Obecnie sezon kolarski jest wstrzymany z powodu pandemii koronawirusa. CCC wznowi rywalizację 28 lipca, kiedy przystąpi do wyścigu Vuelta a Burgos. 

mm/ sab/

Dowiedz się więcej na temat: Greg van Avermaet | CCC Team | Jim Ochowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje