Reklama

Reklama

Kolarz Remy Di Gregorio przyłapany na dopingu

Francuski kolarz Remy Di Gregorio został zawieszony przez swoją grupę Delko-Marseille Provence-KTM w związku z wykryciem u niego stosowania dopingu podczas marcowego wyścigu Paryż-Nicea - ogłosiła Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

Próbka, której badanie przyniosło pozytywny wynik, została pobrana od 32-letniego zawodnika 8 marca.

W organizmie Francuza wykryto darbepoetynę (dEPO), środek zbliżony działaniem do erytropoetyny - powszechnie znanej jako EPO. Di Gregorio ma prawo poprosić o zbadanie próbki B.

Di Gregorio podczas Tour de France w 2012 roku został aresztowany za posiadanie niedozwolonych środków. Zaprzeczył wówczas, że stosował doping, ale został zawieszony przez swoją ówczesną grupę Cofidis.

Po roku substancje, jakie posiadał, zostały uznane za dozwolone i został oczyszczony z zarzutów. Powrócił do kolarstwa w marsylskiej grupie.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama