Reklama

Reklama

Kolarz Michele Scarponi zawieszony za wizytę u doktora Ferrariego

Drużyna Lampre zawiesiła Michele Scarponiego. Włoski kolarz korzystał z usług doktora Michele Ferrariego, którego Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) ukarała dożywotnim zakazem pracy w sporcie przy okazji postępowania w sprawie Lance'a Armstronga.

Włoska Federacja Kolarska zabroniła już wiele lat temu swoim zawodnikom wszelkich kontaktów z doktorem Ferrarim, przeciwko któremu śledztwo prowadzi prokuratura w Padwie.

Scarponi był przesłuchiwany przez włoską agencję antydopingową i przyznał się do dwóch wizyt. Miało do nich dojść jeszcze przed podpisaniem kontraktu z Lampre.

- Zawieszenie jest wynikiem naszej wewnętrznej polityki. Teraz pozostaje nam czekać na decyzję właściwych organów - powiedział rzecznik prasowy ekipy Andrea Appiani.

We wrześniu również za kontakty z doktorem Ferrarim na trzy miesiące został zawieszony przez Włoski Komitet Olimpijski (CONI) Filippo Pozzato.

Reklama

Scarponi, po ukaraniu Hiszpana Alberto Contadora za stosowanie niedozwolonych środków, został zwycięzcą ubiegłorocznego wyścigu Giro d'Italia. Sam także ma na koncie dopingową wpadkę. W 2007 roku zdyskwalifikowano go na 18 miesięcy przy okazji Operacji Puerto.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy