Reklama

Reklama

Kolarz Bradley Wiggins zadebiutuje w... mistrzostwach wioślarskich

Słynny brytyjski kolarz Sir Bradley Wiggins, który pod koniec 2016 r. zakończył kolarską karierę potwierdził, że wystartuje w grudniowych, halowych mistrzostwach Wielkiej Brytanii w... wioślarstwie. Portal bbc.com. poinformował, że weźmie udział w wyścigu na 2000 m.

Mistrzostwa otwarte dla obywateli Wielkiej Brytanii w wieku od 11 do 88 lat odbędą się 9 grudnia w kilkudziesięciu kategoriach wiekowych na olimpijskim welodromie w Londynie. Na środku hali zostaną ustawione ergonometry wioślarskie.

"Zacząłem wiosłować, po przejściu na sportową emeryturę tylko po to, by zachować kondycję. Moje wyniki wyglądały jednak całkiem dobrze, więc zacząłem ćwiczyć profesjonalnie i teraz trenuję siedem dni w tygodniu" - powiedział dziennikowi "Daily Mail" Wiggins.

37-latek, pierwszy Brytyjczyk, który triumfował w Tour de France (2012), przygotowywał się do startu pod okiem dwukrotnego złotego medalisty igrzysk w wioślarstwie Jamesa Cracknella (2000 Sydney i 2004 Ateny w czwórce bez sternika).

Reklama

Sukcesy osiągał zarówno na torze, jak i na szosie.

Wiggins ma w kolekcji osiem medali igrzysk olimpijskich, w tym pięć złotych (na torze: Ateny 2004 indywidualnie na dochodzenie, Pekin 2008 na dochodzenie indywidualnie i w drużynie, Rio de Janeiro 2016 na dochodzenie w drużynie oraz na szosie Londyn 2012 indywidualnie na czas). Kilka miesięcy po zwycięstwie na igrzyskach w Londynie został uhonorowany przez królową Elżbietę II tytułem szlacheckim.

Dwanaście krążków przywiózł z torowych mistrzostw świata oraz trzy z szosowych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy