Reklama

Reklama

Kolarstwo. W Słowenii oświetlone rowery, aby uczcić szalony rok

Rowery ozdobione światełkami i wystawione na balkonach, w witrynach sklepów, w ogrodach, na elewacjach domów - w ten sposób Słoweńcy żegnają rok 2020, który przyniósł ogromne i niespodziewane sukcesy kolarzy tego kraju.

Pierwsze udekorowane rowery pojawiły się w graniczących z Włochami regionach Karst i Brkini, gdzie kolarstwo od dawna jest bardzo popularne.

Reklama

"Chcieliśmy w ten sposób złożyć hołd naszym kolarzom, a przy okazji dać trochę pozytywnej energii w obecnym kryzysie pandemicznym" - powiedziała agencji AFP jedna z organizatorek akcji Tina Jancigaj.

Pomysł podchwycono w innych częściach kraju. Obecnie trwa konkurs na najciekawsze rowerowe dekoracje. Zaplanowano nagrody dla autorów dziesięciu najlepszych prac.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W tym roku Słoweńcy po raz pierwszy stanęli na końcowym podium Tour de France i to od razu na dwóch najwyższych stopniach - na pierwszym Tadej Pogaczar, a na drugim Primoż Roglicz. Ten ostatni zwyciężył potem w słynnym klasyku Liege-Bastogne-Liege oraz we Vuelta a Espana.

af/ krys/

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

 Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment.

Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Dowiedz się więcej na temat: Primoż Roglicz | Tadej Pogaczar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama