Kolarstwo. Tour de Romandie. Marc Soler wygrał trzeci etap

Marc Soler (Movistar) wygrał trzeci etap Tour de Romandie. Został też nowym liderem wyścigu.

Soler zaatakował na ostatnim podjeździe na trasie - Les Granges, ok. 10 km przed metą. Z liczącej 23 zawodników grupy z faworytami wyścigu najszybciej finiszował Duńczyk Magnus Cort (EF Education-Nippo) przed Słowakiem Peterem Saganem (Bora-Hansgrohe).

Blisko minutę stracił do tej grupy dotychczasowy lider, Australijczyk Rohan Dennis (Ineos Grenadiers), który przewrócił się na śliskiej po deszczu szosie i mocno się poobijał.

W klasyfikacji generalnej Soler wyprzedza o 14 sekund dwóch innych kolarzy Ineos Grenadiers - Brytyjczyka Gerainta Thomasa i Australijczyka Richiego Porte'a.

Wyścig kat. World Tour zakończy się w niedzielę we Fryburgu. Polacy nie startują.

W ubiegłym roku Tour de Romandie nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. W sezonach 2018 i 2019 szwajcarski wyścig wygrał Słoweniec Primoz Roglic.