Reklama

Reklama

Kolarstwo. Remco Evenepoel dostał zgodę na wznowienie treningów

Znakomity belgijski kolarz Remco Evenepoel, triumfator ubiegłorocznego Tour de Pologne, otrzymał zgodę od swojego zespołu na wznowienie po półrocznej przerwie treningów. Zawodnik Deceuninck-Quickstep uległ w sierpniu poważnemu wypadkowi podczas wyścigu Il Lombardia.

- Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić na rower i znowu jeździć. Na razie muszę robić to krok po kroku i w zależności od moich postępów będziemy decydować, co dalej. Ale najważniejsze, że robię postępy - powiedział Evenepoel, który pół roku temu doznał złamania miednicy i miał stłuczone płuca.

Reklama

W poniedziałek zawodnik przeszedł badania lekarskie, które wykazały, że jest wystarczająco zdrowy, aby wrócić na rower.

- Proces przywracania sprawności po takim wypadku, jak w przypadku Remco, zawsze będzie miał wzloty i upadki. Na początku wszystko było bardzo pozytywne i szybko się goiło, ale potem nastąpiło spowolnienie tego procesu - przyznał Phil Jansen, lekarz zespołu Deceuninck-Quick-Step.

- Będziemy musieli postępować ostrożnie i nadal będzie to długa droga, zanim znów stanie na starcie wyścigu, ale teraz zmierza we właściwym kierunku - dodał.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

21-letni Belg jest uważany na jednego z najbardziej utalentowanych kolarzy świata. Do momentu wypadku spisywał się w ubiegłym roku rewelacyjnie - wygrał wszystkie cztery wyścigi etapowe (w tym Tour de Pologne), w których startował, a miał w planach jeszcze m.in. udział w Tirreno-Adriatico i w październikowym Giro d'Italia.

Fatalna w skutkach kraksa miała miejsce na zjeździe z Muro di Sormano, około 50 km przed metą klasyku Il Lombardia. Evenepoel jechał wówczas na końcu siedmioosobowej czołówki i na ostrym wirażu, przy wjeździe na mostek nad wąwozem, stracił panowanie nad rowerem. Uderzył w kamienny murek, przeleciał przez niego i spadł około 10 metrów w dół. Wiele minut trwała akcja ratunkowa, lekarze i ratownicy musieli zejść po stromej skarpie, aby opatrzyć zawodnika i przenieść go do karetki.

bia/ cegl/

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl

Dowiedz się więcej na temat: Remco Evenepoel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje