Reklama

Reklama

Kolarstwo. Pascal Eenkhoorn uszczęśliwił młodego kolarza podczas Tour of Britain

Jednym z najjaśniejszych punktów rywalizacji na siódmym etapie Tour of Britain był wątek z chłopcem, który podążał za kolarską ucieczką. Pascal Eenkhoorn, który był świadkiem pokazu siły dzieciaka, postanowił nagrodzić go w trakcie jazdy bidonem.

Dla młodych pasjonatów kolarstwa każdy wyścig rozgrywany w okolicy ich zamieszkania wzbudza ogromne emocje. Tam było również w przypadku chłopca, który nagle zjawił się na siódmym etapie Tour of Britain.

Do wyjątkowego zdarzenia doszło podczas ostatnich kilometrów etapu. Nagle obok ucieczki na chodniku pojawił się chłopiec na rowerze. Na widok młodego adepta kolarstwa Pascal Eenkhoorn wyciągnął bidon i podarował oddał go wprost w jego ręce.

Wkrótce potem okazało się, że chłopca spotka kolejna niespodzianka. Młody kolarz został zaproszony na kolejny etap w charakterze gościa specjalnego. Tuż przed startem miał okazję spotkać się ze swoimi największymi idolami - Eenkhoornem i Markiem Cavendishem. Chłopiec otrzymał nawet koszulkę z autografem i mógł wejść razem z kolarzami do autobusu. Wszystko odbyło się w obecności widzów.

Reklama

12-letni gwiazdor kolarstwa

W mediach społecznościowych można doszukać się informacji i młodym kolarzu. Okazuje się, że w swojej kategorii wiekowej już odnosi pierwsze sukcesy między innymi podczas National Criterium Series do lat 12.

"Spotkałem Marka Cavendisha, spotkałem Wouta van Aerta - wielu ludzi. Podeszli do mnie i rozmawiali ze mną, wiedzieli, kim jestem. Wszyscy mówili mi naprawdę miłe rzeczy. Eenkhorn był naprawdę miły. Zabrał mnie na wycieczkę autobusem i wyszedłem z nimi na scenę. Jest teraz zdecydowanie jednym z moich bohaterów" - powiedział chłopiec.

Nastoletni Xander Graham chce być zawodowym kolarzem.

AB

 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje