Reklama

Reklama

Kolarstwo. Paryż-Roubaix może się nie odbyć

Mało prawdopodobnym jest, by odbył się w planowanym terminie (11 kwietnia) wyścig Paryż-Roubaix, zaliczany do monumentów kolarstwa. Powodem jest sytuacja związana z pandemią koronawirusa w regionie, w którym poprowadzona jest trasa imprezy.

Miniony weekend przyniósł kolejne obostrzenia w regionie, a w 16 departamentach wprowadzono ścisłe rygory, obejmujące m.in. zakaz oddalania się od miejsca zamieszkania na odległość większą niż 10 kilometrów. Spowodowane jest to rosnącą liczbą zachorowań na koronowirusa i coraz gorszą sytuacją służby zdrowia. W miejscowych szpitalach obłożenie łóżek na oddziałach intensywnej terapii sięgnęło 120 procent.

Słynny wyścig, zwany "Piekłem Północy", planowany jest na 11 kwietnia. Po raz pierwszy miała się również w tym dniu odbyć rywalizacja kobiet.

Reklama

W wywiadzie dla stacji radiowej France Bleu Nord Michel Lalande nie powiedział wprost, że impreza zostanie odwołana, ale dał do zrozumienia, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej jej przeprowadzenie w planowanym terminie jest praktycznie niemożliwe.

W ubiegłym roku Paryż-Roubaix został początkowo przełożony z kwietniowego terminu na październik, ale w wyniku pogorszenia się sytuacji pandemicznej ostatecznie odwołany. Podobny scenariusz, przewidujący przeniesienia terminu na jesień, jest rozważany obecnie. Jak dotychczas nie zabrał jednak w tej sprawie głosu organizator imprezy - ASO.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje