Reklama

Reklama

Kolarstwo. Michał Kwiatkowski rozpoczyna sezon

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) w środę rozpoczyna swój sezon 2021. Polak weźmie udział w etapowym wyścigu Etoile de Besseges, w którym będzie jednym z faworytów do końcowego triumfu.

"Kwiato", mistrz świata z Ponferrady z 2014 roku ma za sobą udany sezon 2020, w trakcie którego wygrał jeden z etapów Tour de France i otarł się o kolejny krążek MŚ, zajmując czwartą pozycję. Polak cieszy się bardzo dużym zaufaniem włodarzy swojego zespołu, którzy podpisali z nim nowy, trzyletni kontrakt.

W ostatnich tygodniach Kwiatkowski nie udzielał się medialnie i koncentrował na przygotowaniach do sezonu 2021. Jego kalendarz startów i najważniejsze cele są póki co dużą niewiadomą. Można jednak przypuszczać, że po raz kolejny postara się powalczyć w ardeńskich klasykach (Strzała Walońska, Amstel Gold Race, Liege-Bastogne-Liege), prawdopodobnie po raz kolejny pojdzie też w Tour de France.

Pierwszym startem naszego zawodnika będzie rozpoczynający się w środę Etoile de Besseges. Pięcioetapowy wyścig, mimo stosunkowo niskiej kategorii (2.1) pochwalić się może bardzo mocną obsadą. Pojadą w nim między innymi Greg Van Avermaet - aktualny mistrz olimpijski, Oliver Naesen - wybitny specjalista od klasyków czy prawdziwa legenda wyścigów jednodniowych - Philippe Gilbert. 

Podczas imprezy kolarze pokonają dwa etapy płaskie i dwa pagórkowate. Zmagania zwieńczy jazda indywidualna na czas. Profile odcinków zdają się sprzyjać "Kwiato", lecz jego dyspozycja na tak wczesnym etapie sezonu pozostaje zagadką.

TC

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Reklama

Sprawdź!Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy