Reklama

Reklama

Kolarstwo. Michał Kwiatkowski: Może to być dla mnie wymarzona okazja

Nowy kalendarz wyścigów sprzyja planowaniu. Kolarze powoli przestają myśleć o wirtualnych wyścigach, a zaczynają skupiać się na realnej rywalizacji, która zgodnie z planem ma urzeczywistnić się za mniej niż dwa miesiące. - Patrząc ogólnie na sytuację z nowym kalendarzem, może to być dla mnie wymarzona okazja – powiedział Michał Kwiatkowski.

Zgodnie z nowym harmonogramem, już 1 sierpnia kolarze powrócą do rywalizacji. Odmienny od pierwotnego wygląd sezonu został podyktowany pandemią koronawirusa. Wielu zawodników zapewne odetchnęło z ulgą, że pomimo siejącego postrach wirusowi, w tym roku uda się jeszcze pościgać. Problemem może być jednak ścisk w kalendarzu, który wymaga przemyślanej reorganizacji kalendarzy startowych.

"W tej chwili trudno jest ocenić formę, ponieważ mamy jeszcze około dwóch miesięcy do ścigania się, a to wciąż jest dużo czasu, aby stworzyć warunki idealne do pierwszego wyścigu. Skupiam się na podstawach, a od 1 sierpnia do ostatniego października muszę być w dobrej formie" - powiedział dla "Cylingnews" Michał Kwiatkowski.

Reklama

Kolarz Teamu Ineos z optymizmem patrzy na najbliższe miesiące. Jego celem jest między innymi Tour de France.

"Patrząc ogólnie na sytuację z nowym kalendarzem, może to być dla mnie wymarzona okazja. Mogę zbudować szczyt formy na klasyki, co jest moim głównym celem na sezon po pandemii, a także mogę w tym samym czasie przygotować się na Tour de France" - rozrysowuje plany mistrz świata ze startu wspólnego z 2014 roku.

Zdaniem 30-latka, intensywny okres startowy jest w pełni do wytrzymania przez jego organizm. Jego głównym założeniem jest wejście w sezon 1 sierpnia w dobrej formie.

"Muszę być gotowy na wyścig, gotowy na zwycięstwo od tego czasu do końca października" - dodał Polak.

Kwiatkowski zaznacza też, że kolarze w dobie pandemii i tak są w uprzywilejowanej grupie sportowców, którzy mogą w pewien sposób ze sobą rywalizować. Dzięki specjalnym platformom możliwa jest rywalizacja, łącząc się z kolarzami z własnego domu. To nie tylko możliwość pokazania swojej siły, ale również szansa na kontakt z kibicami.Dowiedz się więcej na temat: Michał Kwiatkowski | kolarstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje