Reklama

Reklama

Kolarstwo. Il Lombardia. Fatalny wypadek Remco Evenepoela

Remco Evenepoel,zwycięzca tegorocznego Tour de Pologne, zaliczył poważny wypadek na trasie Il Lombardia. Belg spadł z wiaduktu, jednak według doniesień "Rai" jego stan jest stabilny i został już przetransportowany do szpitala w Como. Wyścig wygrał Jakob Fuglsang.

Do wypadku doszło 42 kilometry przed metą. Remco Evenepoel wypadł z trasy i po chwili spadł z wiaduktu. Jak podaje włoska telewizja "Rai", ratownicy bardzo szybko interweniowali, a stan kolarza jest stabilny.

Zawodnik został przetransportowany do szpitala w Como, gdzie zostaną przeprowadzone szczegółowe badania. Belg wygrał tegoroczne Tour de Pologne i był uważany za jednego z faworytów również podczas zawodów w Italii. 

Reklama

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło również podczas tegorocznego Tour de Pologne, gdy Fabio Jakobsen został zepchnięty z trasy. Po tym wydarzeniu Evenepoela stwierdził, że kolarstwo jest bardzo niebezpiecznym sportem. 

Przebieg Il Lombardia:

Duńczyk Jakob Fuglsang (Astana) wygrał po samotnym finiszu wyścig Il Lombardia, jeden z najbardziej prestiżowych klasyków, tzw. monumentów kolarstwa. O 31 s wyprzedził Nowozelandczyka George'a Bennetta (Jumbo-Visma). 24. był Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) - 10.31 straty.

Trzeci był Rosjanin Aleksandr Własow (Astana), który od triumfatora był wolniejszy o 51 s.

Il Lombardia, nazywana "wyścigiem spadających liści", w tym roku wyjątkowo odbył się w pełni włoskiego lata. To efekt pandemii i wielomiesięcznego zawieszenie rywalizacji, co "przewróciło" tradycyjny kalendarz imprez kolarskich.

Zobacz więcej informacji ze świata kolarstwa

PA

Dowiedz się więcej na temat: Il Lombardia | Remco Evenepoel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje