Reklama

Reklama

Kolarstwo. Federacje monitorują wrześniowe mistrzostwa świata

Pandemia koronawirusa wciąż wydaje się poważną przeszkodą dla wszelkich planów dotyczących organizacji wydarzeń sportowych na świecie. 20 września mają rozpocząć się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Australijska federacja monitoruje sytuację, troszcząc się przede wszystkim o młodych zawodników, którzy nie mogą startować w zagranicznych zawodach.

Kalendarz kolarskich wydarzeń uległ znacznej modyfikacji z uwagi na pandemię koronawirusa. Rywalizacja wróciła już na szosy, ale mimo wszystko wciąż sytuacja wydaje się dynamiczna ze względu na obostrzenia i różne stadia pandemii w poszczególnych państwach.

Reklama

W dniach 20-27 września mają odbyć się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Na blisko miesiąc przez czempionatem w Szwajcarii, australijska federacja bacznie przygląda się temu, co dzieje się na świecie. Już teraz oświadczono, że rozważone zostanie wysłanie elitarnych sportowców już przebywających w Europie na przynajmniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem zawodów. Pozwolić musi jednak na to globalna sytuacja we wrześniu.

Na ten moment Departament Spraw Zagranicznych i Handlu zabrania wyjazdów zagranicznych bez zezwolenia.

Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo | MŚ w kolarstwie | koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje