Reklama

Reklama

Kolarstwo. Fabio Jakobsen: Ostatnie trzy tygodnie były bolesne

Fabio Jakobsen wciąż leczy skutki groźnie wyglądającego wypadku na mecie katowickiego etapu Tour de Pologne. Niedawno kolarz przeszedł kolejny zabieg. Jak mówi, „na końcu tunelu jest widoczne światło”.

Kraksę na mecie ubiegłorocznego etapu Tour de Pologne w Katowicach zapamiętamy jako jedną z najbardziej dramatycznych. W jej wyniku szczególnie poszkodowany został Fabio Jakobsen, który tuż po wypadku walczył o życie.

Organizm kolarza okazał się na tyle silny, że ten już wrócił do treningów. Teraz jednak zawodnik grupy Deceuninck-Quick Step musiał przejść kolejny zabieg medyczny.

Na koncie Jakobsena jest już wiele operacji w obrębie twarzy, a szczególnie szczęki. Ostatnia z nich odbyła się przed trzema tygodniami i obejmowała wszczepienie implantów.

Reklama

"Już prawie czas, żeby znów zacząć od nowa. Proces leczenia wydaje się przebiegać dobrze. Ostatnie trzy tygodnie były bolesne i miałem problem z jedzeniem i piciem. [...] Teraz minie kolejnych cztery lub pięć miesięcy, zanim wszystko zagoi się i wzmocni" - napisał 24-latek.

Fabio Jakobsen wcześniej już powrócił do treningów kolarskich, będąc częścią styczniowego obozu kolarskiego grupy Deceuninck-QuickStep. Jest nadzieja, że zawodnik powróci do rywalizacji jeszcze w tym sezonie.

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL