Reklama

Reklama

Kolarstwo. Chris Froome: Chcę walczyć o zwycięstwa w Tour de France

Chris Froome w nowym sezonie będzie reprezentował barwy teamu Israel Start-Up Nation. Jak przyznał brytyjski kolarz nowy zespół to nie tylko zmiana koszulki, ale przede wszystkim nowa siła do działania.

Chris Froome powraca do formy po wypadku, którego doznał podczas Criterium du Dauphine w 2019 roku. W nowym sezonie będzie reprezentował barwy Israel Start-Up Nation.

Reklama

W ubiegłym roku Brytyjczyk skupił się przede wszystkim na pracy nad powrotem do dyspozycji oraz odzyskaniem pełni sił. Zaznaczył, że potrzebuje trochę więcej czasu, aby znów móc oglądać go w dawnym wydaniu. Teraz twierdzi, że nowa koszulka dodała mu siły, aby stawiać czoła kolejnym wyzwaniom.

"Moje cele się nie zmieniły. Chcę wrócić na ten najwyższy poziom. [...] Chcę walczyć o zwycięstwa w Tour de France i innych Wielkich Tourach. Naprawdę nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu 2021 i mam nadzieję, że jest to początek długiej, ekscytującej i udanej współpracy" - powiedział Chris Froome w filmie opublikowanym przez zespół Israel Start-Up Nation.

Urozmaicenie w postaci nowego zespołu dodało motywacji 35-latkowi, który na swoim koncie ma między innymi cztery zwycięstwa w Tour de France.

"Zmiana zespołu na tym etapie mojej kariery da mi o wiele więcej. Myślę, że to stymulacja psychiczna i motywacja - to zupełnie nowa zmiana, nowy projekt, nowy rozdział. Czuję się odmłodzony" - dodał Chris Froome. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

ABDowiedz się więcej na temat: kolarstwo | Chris Froome

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy