Reklama

Reklama

Kolarstwo. Burza w sprawie tajemniczego przedmiotu po wypadku Remco Evenepoela

Belgijski kolarz szosowy zaliczył fatalną w skutkach kraksę podczas wyścigu Il Lombardia. Od tamtej pory stało się jasne, że sezon dla niego jest skończony. Teraz Remco Evenepoel mierzy się odpieraniem zarzutów w związku z tajemniczym przedmiotem, który rzekomo został wyjęty z kieszeni i schowany do spodni w trakcie akcji ratunkowej.

Ponad dwa tygodnie temu na trasie wyścigu Il Lombardia doszło do groźnego wypadku, którego skutki skutecznie wykluczyły Remco Evenepoela z dalszej rywalizacji w tym sezonie. Kolarz uderzył w murek tuż przy drodze, spadając do wąwozu. Efektem wypadku jest złamana miednica.

Wydawało się, że po wypadku najważniejszy będzie powrót do zdrowia kolarza Deceuninck-Quick-Step. Nagle do sieci wypłynęło jednak nagranie, na którym widać, jak dyrektor sportowy zespołu wyciąga z tylnej kieszeni zawodnika tajemniczy przedmiot i umieszcza go w spodniach.

Reklama

Natychmiast pojawiły się domniemania na temat tego, że mogło to być coś nielegalnego, co Davide Bramati chciał ukryć przed niepożądanym wzrokiem.

UCI poprosiła o analizę zapisu wideo, decydując się na przesłuchanie świadków w tej sprawie.

Bramati przyznał na łamach "La Gazzetta dello Sport", że zależało mu jedynie na tym, aby kolarz mógł być wygodnie położony na noszach.

"To nie było nic nielegalnego. Nie rozumiem, skąd takie myślenie. Te chwile były szalone. Musieliśmy jak najszybciej usunąć przedmioty z kieszeni Remco, aby wygodnie umieścić go na noszach. Wziąłem od niego radio, żel, batonika energetycznego i żeby nie kłaść tego wszystkiego na ziemi, schowałem do kieszeni" - powiedział dyrektor sportowy grupy.

Za młodym zawodnikiem wstawił się kolarz CCC Team, Serge Pauwels w jednej z telewizji.

"Jeżeli położysz kogoś na noszach, ma to sens, żeby opróżnić jego kieszenie" - wytłumaczył Pauwels.

Do obrony kolegi z konkurencyjnego zespołu odniósł się sam Evenepoel na Twitterze.

"Dziękuję bardzo Serge za wyjaśnienie sytuacji. Mam zamiar być szczery. Dziś rano płakałem w szpitalnym łóżku w ramionach mojego ojca. Tak się czułem. W tamtym momencie walczyłem o życie, a mój zespół zrobił dla mnie wszystko, co najlepsze" - wyznał 20-latek.

UCI bada, czy mogło być to urządzenie do transmisji danych, które nielegalnie przesyłało strategicznie ważne dane dotyczące mocy, do samochodu zespołu, aby uzyskać przewagę sportową.

AB

 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama