Reklama

Reklama

Kolarstwo. Bajeczna oferta dla Petera Sagana

Wiele wskazuje na to, że Peter Sagan może po zakończeniu obecnego sezonu rozstać się z BORA-hansgrohe. Jeden z najsłynniejszych kolarzy światowego peletonu może dołączyć do Deceuninck - Quick Step. Według informacji "La Gazzetta dello Sport" włodarze grupy oferują mu 8 milionów euro za sezon, co byłoby zdecydowanie najwyższą gażą w kolarstwie.

Pochodzący z Żyliny zawodnik to między innymi trzykrotny mistrz świata (2015, 2016, 2017) oraz siedmiokrotny zwycięzca klasyfikacji punktowej Tour de France. Łącznie odniósł dotąd 117 zawodowych zwycięstw. Słowak od lat związany jest z Borą, jeździł też w grupie Tinkoff, która po sezonie 2017 przeszła fuzję z niemiecką formacją. Bez wahania stwierdzić można, że to jego osobie niemiecka formacja Ralpha Denka zawdzięcza swój sukces.

Wszystko wskazuje jednak na to, że stosunki z jej szefostwem nie układają się najlepiej. Całkiem niedawno menedżer grupy stwierdził, że nie jest przekonany co do nowego kontraktu dla Sagana, gdyż w jego miejsce zatrudnić może większą liczbę młodszych kolarzy. To uruchomiło lawinę transferowych spekulacji, a jeżeli wierzyć włoskim, zazwyczaj świetnie zorientowanym w sytuacji mediom, na pole position znajduje się aktualnie Deceuninck - Quick Step.

Formacja Patricka Lefevere'a miała złożyć kolarzowi ofertę w wysokości 8 milionów euro za sezon, co czyniłoby go najlepiej zarabiającym zawodnikiem stawki. Aktualnie tytuł ten należy do Christophera Froome'a (Israel Start-Up Nation), inkasującego 5,5 miliona rocznie. Co ciekawe, na drugim miejscu jest... Sagan, który otrzymuje 5 milionów. 

Wraz z trzykrotnym mistrzem świata do zespołu miałoby dołączyć grono związanych z nim kolarzy (m.in. Polak, Maciej Bodnar), a także własny mechanik oraz rzecznik prasowy. Sam zainteresowany póki co odcina się od plotek, tłumacząc jedynie, że to "interes jego menedżera".

TC

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje