Reklama

Reklama

Kolarstwo. Atak na pojazdy Ineos Grenadiers, grupy Michała Kwiatkowskiego

Nocą z niedzieli na poniedziałek doszło do ataku na flotę zawodowej grupy kolarskiej Ineos Grenadiers, która w okresie zimowym bazuje w Belgii.

O zdarzeniu szeroko rozpisują się media krajów Beneluksu. Sprawcy, których udało się zatrzymać uszkodzili należące do drużyny samochody i autobus, pisząc na nim sprayem "Ineos will fall" ("Ineos upadnie").

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Ta akcja to forma protestu przeciwko budowie w Antwerpii nowej fabryki koncernu petrochemicznego z którym ekolodzy toczą regularną wojnę. 

Ekipa Ineos Grenadiers, do sezonu 2019 funkcjonująca jako Sky jest zdecydowanie najbogatszą w zawodowym peletonie. W jej składzie występuje wiele gwiazd, między innymi Tao Geoghegan Hart - triumfator tegorocznego Giro d'Italia, Geraint Thomas, Egan Bernal - zwycięzcy Tour de France czy były mistrz świata, znakomity specjalista od klasyków - Michał Kwiatkowski.

TC

Reklama

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl! 

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

 Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje