Reklama

Reklama

Kolarstwo. Antonio Nibali trenuje ze słynną papugą Frankie

Papuga Frankie, rozsławiona przez tragicznie zmarłego Michele Scarponiego, ma teraz nowego przyjaciela. W sieci pojawiło się zdjęcie Antonia Nibaliego, który trenuje z przyjacielskim zwierzakiem na plecach.

Kolorowa papuga Frankie była wierną towarzyszką treningowych przejażdżek Michela Scarponiego, który w 2017 roku został potrącony przez furgonetkę i zmarł na miejscu wypadku.

Zwycięzca Giro d’Italia z 2011 roku chętnie dzielił się z fanami relacjami z treningów z papugą na plecach. Zwierzę wyraźnie przywiązało się do swojego właściciela, czekając na niego po śmierci na przydrożnym znaku.

Teraz Frankie przemierza drogi ze swoim nowym kompanem. Młodszy brat Vincenza Nibaliego - Antonio, kontynuuje tradycyjne treningi z towarzyską papugą. Chwytające za serce zdjęcie zostało opublikowane przez fanklub Vincenza.

Reklama

Antonio Nibali od tego roku reprezentuje barwy teamu Trek-Segafredo. Trzy lata temu pierwszy raz pojawił się na liście startowej Vuelta a Espana, a w 2018 roku zadebiutował na słynnym Giro d’Italia. Włoch dzieli kolarska pasję ze swoim bratem Vincenzo, który na swoim koncie ma między innymi zwycięstwa w wielkich Tourach.

Przed dwoma laty Antonio przyznał, że ciąży nad nim presja sławy brata, a ludzie oczekują od niego zdecydowanie więcej. Między rodzeństwem jest dziewięć lat różnicy. 27-latek chce pisać swoją własną historię, odcinając się od presji otoczenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje