Reklama

Reklama

Kolarskie MP - złoty medal dla Eugenii Bujak

Eugenia Bujak (GK Żyrardów) zdobyła w sobotę w Sobótce tytuł mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Po finiszu z siedmioosobowej czołówki pokonała na mecie Paulinę Brzeźną-Bentkowską oraz faworytkę - Katarzynę Pawłowską.

Wyścig na dystansie 110 km od początku przebiegał pod dyktando kandydatek do medali. Co prawda na dwóch pierwszych rundach na czele jechała trójka mniej znanych zawodniczek, ale w połowie wyścigu z peletonu zaatakowały Brzeźna-Bentkowska i Małgorzata Jasińska, do których dołączyło jeszcze pięć kolejnych cyklistek.

Reklama

Prowadząca siódemka narzuciła tak mocne tempo, że peleton był zupełnie bezradny i przewaga ucieczki rosła z każdym kilometrem. W czołówce znalazła się między innymi Pawłowska (GSD Kalisto), dwukrotna mistrzyni świata na torze i tegoroczna złota medalistka w jeździe na czas, oraz najmłodsza w tym gronie, utalentowana 19-latka Katarzyna Niewiadoma (Pacific Toruń). Przez dwa ostatnie okrążenia trasy (każde po 22 km) siódemka jechała razem, a żadna z prób ataków na ciężkich podjazdach nie przyniosła powodzenia.

Kiedy stało się jasne, że nie uda się żaden "odjazd", ostatnie kilometry były już taktyczną rozgrywką przed finiszem. Walka o medale była niezwykle zacięta, a o ostatecznej kolejności sędziowie poinformowali dopiero po przejrzeniu zapisu fotofiniszu.

Ustalenia zajęły sporo czasu, bowiem jedna z ekip złożyła protest zarzucając zwyciężczyni zajeżdżanie drogi na 100 metrów przed finiszem. Protest został jednak odrzucony i kolejność na medalowych pozycjach nie uległa zmianie. Katarzyna Niewiadoma, finiszująca na czwartym miejscu została młodzieżową mistrzynią Polski (do 23 lat), zdobywając tym samym drugi złoty medal, bowiem wcześniej triumfowała w jeździe na czas w tej kategorii.

Wyniki wyścigu o mistrzostwo Polski kobiet (110 km):

1. Eugenia Bujak (GK Żyrardów)                    - 3:03.43 (przec. 35,9 km/godz.)

2. Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pacific Toruń)

3. Katarzyna Pawłowska (GSD Kalisto)

4. Katarzyna Niewiadoma (Pacific Toruń)

5. Ewelina Szybiak (Resovia Rzeszów)

6. Martyna Klekot (BDC Kolejarz-Jura Częstochowa) wszystkie ten sam czas

Medalistki młodzieżowych MP (U 23):

1. Katarzyna Niewiadoma (Pacific Toruń)            - 3:03.43

2. Katarzyna Wilkos (Pacific Toruń)              strata 3.24

3. Karolina Garczyńska (Atom Boxmet Dzierżoniów)  ten sam czas

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Pawłowska | Eugenia Bujak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje