Reklama

Reklama

Kolarski Rajd Wyszehradzki - Kaiser najszybciej pokonał 533 km

Andrzej Kaiser (Corratec Team Poznań) zwyciężył w 1. Wyszehradzkim Rajdzie Kolarskim. Medalista mistrzostw Polski MTB najszybciej pokonał liczącą 533 km trasę z Budapesztu do Krakowa. Uczestnicy imprezy wystartowali w piątek po południu ze stolicy Węgier.

Kaiser specjalizuje się w wyścigach długodystansowych. W 2004 roku został mistrzem kraju w maratonie MTB, a w 2003 i 2006 był wicemistrzem. Trzykrotnie zajmował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Powerade MTB Marathon, a dwukrotnie w Skandia Maraton.

- To był morderczy dystans, przejechany niemal w całości w godzinach nocnych. Trudne warunki panowały na Słowacji. Jechaliśmy po mokrej nawierzchni, miejscami bardzo zniszczonej, dziurawej. W tych warunkach szczególnie zjazdy był ciężkie - powiedział triumfator.

Jak dodał, ściga się na rowerze - zarówno na szosie, jak i w MTB - od 27 lat. Za zwycięstwo w Wyszehradzkim Rajdzie otrzymał 5000 euro z łącznej puli nagród 100 tys.

Reklama

Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul zwrócił uwagę, że Kaiser jechał ze średnią prędkością 37 km na godz. - To naprawdę imponująca średnia na tak długim dystansie i w tak trudnych warunkach - ocenił.

W rajdzie wzięło udział 10 kobiet, ale do mety dotarła tylko jedna, Magdalena Hałajczak (Corratec Team). Jak przyznała zawodniczka z Poznania, kryzys dopadł ją tuż przed świtem.

- Jestem bardzo zadowolona. Nie sądziłem, że w 15 godzin pokonam ponad 500 km. Nie czyniłam specjalnych przygotowań do tych zawodów. Często startuję w maratonach MTB; moim zdaniem to bardzo dobry trening przed takim wyścigiem. Najcudowniejszy moment na trasie? Chyba jak o świcie wyszło słońce, bowiem przeżywałam kryzys - powiedziała Hałajczak.

Uczestnicy jechali w normalnym ruchu drogowym. Towarzyszyło im 10 samochodów organizatorów, 30 motocykli, dwie karetki i trzy autobusy. Jak poinformowali sędziowie, do rajdu zgłosiło się 157 osób, ale ostatecznie wystartowały 104. Na metę - która była usytuowana przy Błoniach -  dotarło 84 kolarzy.

Pomysłodawcą imprezy jest Radosław Sikorski. Podczas piątkowej konferencji prasowej kończącej krakowski szczyt ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej powiedział, że inicjatywa ta ma w sportowy sposób pokazywać współpracę Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Wyniki 1. Wyszehradzkiego Rajdu Kolarskiego:



mężczyźni
1. Andrzej Kaiser (Corratec Team Poznań)                 13:59.56

2. Dariusz Wojciechowski (Corratec Team Poznań) 

3. Zbigniew Górski (Corratec Team Poznań)            ten sam czas

4. Michał Ficek (Infrasettimanale Classico Katowice) strata 15.57

5. Marcin Cieluch (Infrasettimanale Classico Katowice)      15.59

6. Piotr Szafraniec (Infrasettimanale Classico Katowice)      tsc

7. Richard Meleg (Słowacja)                                 16.00

8. Jan Lipczyński (Miejska Góra)                            18.11

9. Tomas Konya (Węgry)                                      31.59

10. Gabor Fejes (Węgry)                              ten sam czas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL