Kolarski Bretagne Classic: drugi w karierze triumf Belga Olivera Naesena

Belg Oliver Naesen z grupy AG2R zwyciężył w kolarskim wyścigu Bretagne Classic o długości 257 km ze startem i metą w Plouay. Powtórzył swój sukces z 2016 roku. Paweł Poljański (Bora-hansgrohe) zajął 60. miejsce. Impreza jest zaliczana do cyklu World Tour.

Niespełna 28-letni Naesen wyprzedził na finiszu Duńczyka Michaela Valgrena (Astana) oraz o trzy sekundy swojego rodaka Tima Wellensa (Lotto Soudal).

W wyścigu uczestniczyło dwóch Polaków. Paweł Poljański zajął 60. miejsce ze stratą dwóch minut i 11 sekund, a Łukasz Wiśniowski (Team Sky) nie ukończył zawodów.

To była 52. edycja tego francuskiego wyścigu.

Dzień wcześniej tradycyjnie w tej okolicy odbył się wyścig kobiet - Grand Prix de Plouay, z cyklu World Tour. Małgorzata Jasińska (Movistar) zajęła siódme miejsce, a Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM) była dziesiąta. Zwyciężyła Holenderka Amy Pieters (Boels-Dolmans).