Reklama

Reklama

Kolarska ProLiga - Kamil Gradek na czele

Kamil Gradek (BDC MarcPol) nadal prowadzi w prestiżowym rankingu polskich kolarzu zawodowych - ProLidze. Po 17. wyścigach tegorocznego cyklu jego lider ma 275 pkt i wyprzedza Bartłomieja Matysiaka (CCC Polsat Polkowice) o 27 pkt.

Trzeci jest Paweł Franczak (ActiveJeat) - 233 pkt. Do zakończenia rywalizacji pozostały już tylko dwie imprezy - drużynowe mistrzostwa Polski (5. października) i Memoriał Stanisława Kirpszy (11. października), a w każdej można zdobyć maksymalnie 40 punktów.

Kolarz ekipy BDC nie powiększył swej zdobyczy punktowej w dwóch ostatnich wyścigach krajowego cyklu, bowiem w tym czasie startował z powodzeniem w Chinach. Zajął tam pierwsze i trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji dwóch międzynarodowych imprez (Dookoła Chin I i II) powiększając znacznie dorobek w rankingu UCI.

Reklama

Niedzielny, 17. wyścig ProLigi - Tour de Rybnik, wygrał Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) przed Kacprem Gronkiewiczem (BDC MarcPol) i Michałem Palutą (TKK Pacific Toruń). Wszyscy trzej zajmują dalsze lokaty w rankingu i sytuacja w czołówce nie uległa zmianie.

W tej sytuacji decydujące dla końcowej klasyfikacji będzie zapewne Memoriał Kirpszy w podlaskiej Sokółce, bowiem wcześniejsze drużynowe MP toczyć się będą pod dyktando zespołów czołowych kolarzy rankingu i indywidualne różnice będą raczej niewielkie. Punkty będą przydzielane każdemu członkowi drużby, pod warunkiem, że zostanie sklasyfikowany, czy dotrze do mety.

Czołówka klasyfikacji ProLigi po 17. wyścigach:1. Kamil Gradek (BDC MarcPol) 275 pkt

2. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) 248

3. Paweł Franczak (ActiveJet) 233

4. Kamil Zieliński (Mexller) 172

5. Paweł Bernas (BDC MarcPol) 165

6. Błażej Janiaczyk (BDC MarcPol) 155

7. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) 151

8. Eryk Latoń (BDC MarcPol) 147

9. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) 143

10. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) 125

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy