Reklama

Reklama

Kolarska ekipa RadioShack może stracić głównego sponsora

Zawodowa grupa kolarska RadioShack może stracić po tym sezonie tytularnego sponsora. Jak donosi francuski dziennik sportowy "L'Equipe", amerykańska firma branży elektronicznej chce się wycofać z powodu problemów finansowych i atmosfery wokół tego sportu.

W barwach tej ekipy w 2010 roku jechał w Tour de France Amerykanin Lance Armstrong, który po aferze dopingowej stracił wszystkie siedem zwycięstw w "Wielkiej Pętli".  

Reklama

Właściciel drużyny Flavio Becca, w reakcji na rewelacje sportowego dziennika wyjaśnił, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

- Jest teraz marzec. To na razie tylko spekulacje. Mamy dość czasu, aby porozumieć się z RadioShack i pozostałymi sponsorami. Wiele zależy także od wyników kolarzy - powiedział Becca, który już przed sezonem stracił innego ze sponsorów - firmę Nissan.

Zarejestrowany w Luksemburgu zespół ma także problemy czysto sportowe. Jej lider Andy Schleck, zwycięzca Tour de France, już od roku boryka się z problemami zdrowotnymi po ciężkiej kontuzji. Jego brat Frank odbywa roczną karę dyskwalifikacji za doping. W zespole jest jeszcze inny znany i utytułowany kolarz - Szwajcar Fabian Cancellara.

Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama