Reklama

Reklama

Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce w wyścigu Liege-Bastogne-Liege

Nasza najlepsza kolarka Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie) zajęła trzecie miejsce w słynnym wyścigu Liege-Bastogne-Liege. Wygrała Holenderka Anna van der Breggen (Boels Dolmans).

Pierwsza edycja klasyku znakomicie ułożyła się dla Niewiadomej. 22-latka musiała uznać wyższość tylko van der Breggen oraz jej koleżanki z teamu Brytyjki Elizabeth Deignan (Boels Dolmans). Miejsce na podium Liege-Bastogne-Liege jest tym cenniejsze, że mowa o najstarszym z wyścigów klasycznych.

Na kilkanaście kilometrów przed metą Polka popisała się szarżą, rozrywając na podjeździe grupę, z której wykrystalizowało się pięć zawodniczek.

Gdy do mety było coraz bliżej Niewiadoma zachowała siły, by jeszcze raz zerwać się na atak, ale nie była w stanie zgubić van der Breggen. Na nieco ponad 4 km przed "kreską" na prowadzenie wysforowała się Holenderka i zaczęła budować przewagę, której nie oddała do mety.

Reklama

Kolarki miały do przejechania trasę o długości 135,5 km.

1. Anna van der Breggen (Boels Dolmans)

2. Elizabeth Deignan (Boels Dolmans)

3. Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie)

4. Leah Kirchmann (Team Sunweb)

5. Annemiek van Vleuten (Orica - Scott)

AG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy