Reklama

Reklama

Katarzyna Niewiadoma trzecią zawodniczką Tour de France!

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM) ukończyła kobiecy Tour de France na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Na finałowym, ósmym etapie finiszowała jako czwarta.

Panie rozpoczęły rywalizację w "Wielkiej Pętli" przed tygodniem, w dniu zakończenia zmagań mężczyzn. Niewiadoma od samego początku jechała niezwykle czujnie i szukała swoich szans również na triumf etapowy. 

Trwa Tour de Pologne 2022 - bądź na bieżąco!

Historyczny sukces Katarzyny Niewiadomej

Sobotni, królewski odcinek zmagań ukończyła jako piąta, a w klasyfikacji generalnej zajmowała po nim trzecie miejsce, będąc o krok od historycznego sukcesu, jakim bez wątpienia jest podium Touru. W niedzielę postawiła kropkę nad "i" - na górskim odcinku z metą na podjeździe Super Planche des Belles Filles zajęła czwarte miejsce. Wyprzedziły ją dwie zawodniczki, które plasowały się przed nią w "generalce" - triumfatorka, Annemiek Van Vleuten (Movistar) oraz Demi Vollering (SD-Worx) oraz Silvia Persico (Valcar).

Reklama

W łącznej klasyfikacji zwyciężyła Van Vleuten, z gigantyczną przewagą. Druga Vollering straciła do niej 3 minuty i 48 sekund. Niewiadoma - 6:35.

27-letnia Polka od lat należy do ścisłej, światowej czołówki. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Leuven wywalczyła w wyścigu ze startu wspólnego brązowy medal. Na koncie ma również między innymi liczne lokaty na podium Strade Bianche czy triumf w Amstel Gold Race.

Podczas kobiecego Tour de France oglądaliśmy w akcji jeszcze jedną naszą rodaczkę - Martę Lach (Ceratizit-WNT), która jednak musiała wycofać się po piątym etapie z powodu kontuzji.

Reklama

Reklama

Reklama