Reklama

Reklama

Katarzyna Niewiadoma trzecia w rankingu kobiecego cyklu WorldTour

Katarzyna Niewiadoma jest trzecia w rankingu kobiecego cyklu WorldTour w kolarstwie szosowym. Prowadzi Holenderka Anna van der Breggen, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro. Wyprzedza rodaczkę Annemiek Van Vleuten.

Całej trójki zabrakło już na starcie ostatniej imprezy sezonu, niedzielnego wyścigu Madrid Challenage by Vuelta w stolicy Hiszpanii, w którym na czwartym miejscu finiszowała Eugenia Bujak.

Tegoroczny cykl składał się z dwudziestu wyścigów, czternastu jednodniowych i sześciu etapowych. Van der Breggen wygrała pięć z nich: Amstel Gold Race, Fleche Wallone, Liege-Bastogne-Liege, Dookoła Kalifornii i Giro d’Italia, czasówkę Crescent Vardarda w Szwecji oraz etapy w Boels Rental Tour, Kalifornii i Healthy Ageing Tour.   

Trzecia w końcowej klasyfikacji Niewiadoma (WM3 Pro Cycling) wygrała etap i klasyfikację generalną OVO Energy Women’s Tour. Plasowała się w czołowej dziesiątce siedmiu wyścigów klasycznych i dwóch etapowych. Polka była nawet liderką WorldTour po wygraniu zwycięstwie w OVO w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Na 29. pozycji tegoroczną rywalizację zakończyła Bujak (BTC City Lublana), na 115. Anna Plichta (WM3 Pro Cycling), a na 140. Małgorzata Jasińska (Cylance).

Najlepszą ekipą została holenderska drużyna Boels-Dolmans, w barwach której, obok van der Breggen, startuje Katarzyna Pawłowska.

Czołówka rankingu Women's WorldTour 2017:

  1. Anna van der Breggen (Holandia/Boels Dolmans)   1016 pkt

  2. Annemiek van Vleuten (Holandia/Orica-Scott)      989

  3. Katarzyna Niewiadoma (Polska/WM3 PRO Cycling)    856

  4. Coryn Ryvera (USA/Sunweb)                        803

  5. Elisa Longo Borghini (Włochy/Wiggle High5)       630

  6. Jolien D'Hoore (Belgia/Wiggle High5)             626

 ...

 29. Eugenia Bujak (Polska/BTC City Lublana)          221

115. Anna Plichta (Polska/WM3 PRO Cycling)             16

140. Małgorzata Jasińska (Polska/Cylance Pro Cycling)  10

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje