Kamil Kuczyński drugi w sprincie w PŚ w kolarstwie torowym

Kamil Kuczyński zajął drugie miejsce w sprincie w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym w holenderskim Apeldoorn. W finale przegrał z Ukraińcem Andrijem Wynokurowem 0:2. Polak jest liderem klasyfikacji pucharowej.

W półfinale kolarz Piasta Szczecin pokonał 2:0 reprezentanta gospodarzy Jeffreya Hooglanda 2:0.

Przed tygodniem 31-letni Kuczyński odniósł życiowy sukces, triumfując w tej królewskiej konkurencji w Pucharze Świata w Glasgow.

Wcześniej drużyna średniodystansowców zajęła czwarte miejsce, najwyższe od lat, w wyścigu na dochodzenie. W rywalizacji o brązowy medal Szymon Sajnok, Alan Banaszek, Daniel Staniszewski i Adrian Tekliński uzyskali wynik 4.05,443. Szybsi o ponad 2,5 sekundy byli Francuzi. W finale Kanadyjczycy wygrali z Belgami.