Reklama

Reklama

Johan Bruyneel nie jest już dyrektorem sportowym grupy RadioShack

Grupa kolarska RadioShack, zarejestrowana w Luksemburgu, rozwiązała za porozumieniem stron umowę z dyrektorem sportowym Johanem Bruyneelem. Belg to ojciec sukcesów Lance'a Armstronga; jego nazwisko często pojawia się w raporcie oskarżającym Amerykanina o doping.

W środę Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) przesłała Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) oraz Światowej Korporacji Triathlonu (WTC) pełną dokumentację uzasadniającą dożywotnią dyskwalifikację Armstronga i pozbawienie go wszystkich siedmiu zwycięstw w Tour de France. Bruyneel był dyrektorem sportowym ekip, w barwach których Amerykanin odnosił te sukcesy. W raporcie USADA Belg został opisany jako kluczowa postać w sprawie zorganizowanego procederu dopingowego.

"Obie strony doszły do wniosku, że Johan Bruyneel w obliczu publikacji USADA nie jest w stanie w komfortowy sposób pełnić swojej funkcji" - ogłosił RadioShack w oświadczeniu.

Reklama

"Zdecydowałem się na ten krok, by móc skupić się na obronie przed zarzutami USADA. Nie chcę również by zamieszanie wokół mojej osoby odbijało się na drużynie. Postępowanie agencji w tej sprawie jest dla mnie bardzo niepokojące, gdyż nie przestrzega podstawowych zasad, takich jak prawo do bycia wysłuchanym i domniemanie niewinności" - napisał na swojej stronie internetowej Bruyneel.

Wcześniej jeden z kolarzy tej grupy, mistrz olimpijski z Pekinu, Szwajcar Fabian Cancellara poinformował, że jest zaniepokojony tym, iż miałby dalej pracować z osobą nad którą ciążą tak poważne zarzuty i rozważa odejście.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL