Reklama

Reklama

Janiszewski wygrał wyścig o Puchar Uzdrowisk Karpackich

Kolarski weekend był bardzo udany dla Sylwestra Janiszewskiego (CCC Polsat Polkowice). Po sobotnim triumfie w Memoriale Henryka Łasaka w niedzielę wygrał, po finiszu z grupy, Puchar Uzdrowisk Karpackich.

Oba wyścigi miały kategorię 1.2. Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) i znajdowały się w kalendarzu BGŻ ProLigi, cyklu największych imprez kolarskich w Polsce.

Reklama

Trasa niedzielnego wyścigu (146 km) była znacznie krótsza od sobotniego Memoriału Łasaka, lepsze były również warunki atmosferyczne. Tempo peletonu było w tej sytuacji bardzo wysokie i choć niemal bez przerwy następowały próby ataków, żadna z nich nie przyniosła powodzenia. Ostatnią ucieczkę peleton doścignął już przy wjeździe do Iwonicza Zdroju, gdzie znajdowała się meta.

Ostatnie kilometry upłynęły pod znakiem walki o zajęcie jak najlepszych pozycji do końcowego finiszu, a skuteczność w tego rodzaju akcjach kolejny raz zaprezentowała ekipa CCC Polkowice. Janiszewski, chroniony przez kolegów z drużyny, w ostatni zakręt przed metą wjechał na czele dużej grupy, tuż za plecami doświadczonego niemieckiego sprintera Steffena Radochli i wspomaganego przez drużynę BDC Roberta Radosza. Filigranowy kolarz CCC, który odniósł już w tym sezonie kilka efektownych zwycięstw, zdołał na ostatnich metrach wyprzedzić rywali i jak pierwszy minął linię mety. Za nim finiszował Radochla, zawodnik mający za sobą występy w czołowych grupach zawodowych świata i Robert Radosz, lider ekipy BDC MarcPol.

Po zakończeniu wyścigu Janiszewski nie ukrywał, że kolejne zwycięstwo w dużej mierze zawdzięcza kolegom z drużyny, szczególnie Markowi Rutkiewiczowi, który zarówno w sobotę jak i w niedzielę pomagał mu na ostatnich kilometrach. Sam Rutkiewicz był na mecie siódmy i obronił pozycję lidera cyklu BGŻ ProLigi, zachowują niewielką przewagę punktową nad Mariuszem Witeckim (Bank BGŻ).

Do zakończenia rywalizacji o tytuł najlepszego polskiego kolarza sezonu pozostały trzy wyścigi, a szanse końcowego zwycięstwa zachowali już tylko Rutkiewicz i Witecki.

Wyniki Pucharu Uzdrowisk Karpackich (Rymanów Zdrój - Iwonicz Zdrój, 146 km):

1. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice)  3:32.39
2. Steffen Radochla (Niemcy - NSP Ghost)
3. Robert Radosz (BDC MarcPol)
4. Artur Detko (Ziemia Kaliska)
5. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ)
6. Luka Mezgec (Słowenia - Sava)
7. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) - wszyscy ten sam czas

Dowiedz się więcej na temat: Sylwester Janiszewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje