Reklama

Reklama

Ivan Basso wygrał walkę z rakiem i wraca do sportu

Włoski kolarz Ivan Basso pokona chorobę nowotworową i wraca do czynnego sportu. Grupa Tinkoff-Saxo poinformowała, że dwukrotny triumfator Giro d'Italia, u którego w połowie lipca wykryto raka jądra, jest już całkowicie zdrowy.

W oficjalnym komunikacie opublikowanym podczas kolarskich mistrzostw świata w Richmond napisano, że przeprowadzone ostatnio badania nie wykryły w jego organizmie komórek nowotworowych, a przeprowadzona w klinice San Raffaele w Mediolanie operacja i seria naświetlań, przyniosła pożądane efekty.

"Pobrane do badań histopatologicznych próbki nie wykazały żadnych nieprawidłowości" - potwierdził szef kliniki w Mediolanie profesor Francesco Montorsi.

Basso, dwukrotny zwycięzca Giro d'Italia w 2006 i 2010 roku, został poinformowany o chorobie w dniu odpoczynku w Tour de France, w Pau u podnóża Pirenejów. Zabieg usunięcia guza został przeprowadzony w trzy dni po jego wykryciu.

Reklama

Włoch po raz pierwszy od operacji wystartuje już w październiku w kryterium Saitama.

Raka jąder miał także Amerykanin Lance Armstrong, który wygrał walkę z chorobą i powrócił do zawodowego kolarstwa. Później został jednak dożywotnio zdyskwalifikowany za doping.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy