Reklama

Reklama

Igrzyska w Rio: Czterech polskich kolarzy w wyścigu ze startu wspólnego

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, że na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro będzie mogło wystąpić czterech polskich kolarzy szosowych. Wszystko wskazuje na to, że "Biało-czerwoni" będą w gronie głównych faworytów, zwłaszcza jeśli chodzi o wyścigu ze startu wspólnego.

- O liczebności poszczególnych ekip decydował ranking państw UCI z 31 grudnia ubiegłego roku, ale na oficjalny komunikat trzeba było czekać prawie trzy tygodnie - powiedział dyrektor sportowy PZKol. Andrzej Piątek.

- Przy okazji wyjaśniam, bo pojawiły się pewne wątpliwości, że dysponujemy na igrzyskach łącznie czterema miejscami. Czterech zawodników pojedzie w wyścigu ze startu wspólnego, a dwóch z nich wystąpi także w jeździe indywidualnej na czas - dodał Piątek.

Najwięcej kolarzy - pięciu - będzie mogło wystawić pięć pierwszych krajów w rankingu UCI: Hiszpania, Włochy, Kolumbia, Wielka Brytania i Belgia.

Reklama

Wyścig ze startu wspólnego w Rio de Janeiro odbędzie się 6 sierpnia, a jazda indywidualna na czas - 10 sierpnia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy