Reklama

Reklama

Hubert Grygowski wygrał wyścig Pucharu Narodów. Samotny rajd 18-latka

Hubert Grygowski wygrał drugi etap i klasyfikację generalną wyścigu One Belt One Road, zaliczanego do Pucharu Narodów - najbardziej prestiżowego cyklu rywalizacji juniorskiej. 18-latek końcowy sukces zapewnił sobie brawurową szarżą.

Reprezentacja Polski (w imprezach Pucharu Narodów startują kadry) już od prologu nadawała ton zmaganiom. Dominik Ratajczak był w nim najlepszy, zakładając koszulkę lidera zmagań. "Biało-Czerwoni" nie wypuścili jej z rąk do samego końca. Zmieniła jedynie właściciela.

Popis polskich juniorów. Kapitalny sukces w Pucharze Narodów

Na drugim etapie bezkonkurencyjny okazał się bowiem inny Polak, wicemistrz Polski juniorów, Hubert Grygowski z CCC Copernicus. Zawodnik z akademii, związanej z Michałem Kwiatkowskim na metę piątkowego odcinka wpadł samotnie, z przewagą aż 46 sekund nad drugim zawodnikiem.

Reklama

W klasyfikacji generalnej Polacy zgarnęli dublet - drugi był bowiem Ratajczak.

Wcześniej w sezonie 2022 Grygowski wygrał etap innej odsłony zmagań w Pucharze Narodów - niemieckiego LVM Saarland Trofeo Juniors. Na początku roku był z kolei szósty w Nokere Koerse.

Występy naszych juniorów w ostatnich miesiącach dają dużą nadzieję na udaną przyszłość polskiego kolarstwa. Dobre wyniki obok wspomnianej dwójki notują bowiem też m.in. Marek Kapela czy Kajetan Wąsowicz.

Reklama

Reklama

Reklama