Reklama

Reklama

Hiszpan Flecha zapowiedział zakończenie kolarskiej kariery

Hiszpański kolarz Juan Antonio Flecha z grupy Vacansoleil, zwycięzca m.in. jednego etapu Tour de France, zamierza zakończyć sportową karierę. Do tej decyzji skłoniła go m.in. trudna sytuacja holenderskiej ekipy, która z końcem roku przestanie działać.

Decyzję Hiszpan ogłosił po zakończeniu kolarskiego klasyku Giro di Lombardia, w którym trzecie miejsce zajął Rafał Majka (Saxo-Tinkoff).

Flecha, który zakończył rywalizację na 13. pozycji, zapowiedział na łamach hiszpańskiej gazety "El Pais", że nadchodzący wyścig Dookoła Pekinu będzie ostatnim w jego karierze.

- Ostatnio wszystko stało się jasne - co chcę i co muszę zrobić ze swoim życiem. To 13. miejsce jest niezłym wynikiem jak na ostatni rok występów w cyklu World Tour. Nie mogę się doczekać zakończenia wyścigu w Chinach w połowie października i wycieczki na Hawaje, bez daty na bilecie powrotnym. Zamienię rower na deskę surfingową i będę cieszył się wolnością - powiedział Flecha.

Początkowo Hiszpan zamierzał rywalizować także w 2014 roku, ale sytuacja zespołu, w którym występuje Tomasz Marczyński, skłoniła go do odejścia.

36-letni Flecha wygrał 12. etap "Wielkiej Pętli" w 2003 roku. Poza tym kilkukrotnie zajmował miejsce na podium w kolarskich klasykach - Paris-Roubaix czy Dookoła Flandrii.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama