Reklama

Reklama

Grupa z Rafałem Majką i Pawłem Poljańskim straciła jednego ze sponsorów

Duński Saxo Bank wycofał się ze sponsorowania kolarskiej grupy Tinkoff-Saxo. Jej zawodnikami są m.in. Rafał Majka, Paweł Poljański, aktualny mistrz świata Słowak Peter Sagan oraz wielokrotny zwycięzca wielkich tourów - Hiszpan Alberto Contador.

Wycofanie się Saxo Bank nie jest zaskoczeniem. W marcu z funkcji dyrektora sportowego ekipy został zwolniony Bjarne Riis i od tego momentu zaczęto mówić o takim scenariuszu. Z kolarstwem bank związany był przez osiem sezonów.

Po decyzji Saxo Bank z portalem Cyclingnews skontaktował się właściciel zespołu, rosyjski miliarder Oleg Tinkoff, który stwierdził, że "Saxo zdecydowało się odejść, po tym, jak zażądał od nich płacenia 'prawdziwych' pieniędzy za miejsce na koszulkach, a nie tego, co uzgodnili z Riisem. - Ponieważ nie mieli pieniędzy, to nie ubiliśmy targu - dodał Tinkoff, który zamierza samodzielnie utrzymywać grupę.

Reklama

Tinkoff kupił grupę od Riisa w 2013 roku za 4,5 mln euro. Pojawiły się głosy, że Duńczyk chciałby wrócić do kolarskiego świata odkupując zespół od Rosjanina lub zakładając nowy z Larsem Seiereme Christensenem, ustępującym prezesem Saxo Banku.

Reklama

Reklama

Reklama