Reklama

Reklama

Grupa Omega-Pharma zwolniła Leipheimera

​Zawodowa grupa kolarska Omega-Pharma rozwiązała kontrakt z Amerykaninem Levim Leipheimerem. To efekt afery dopingowej związanej z Lancem Armstrongiem.

Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) po zakończeniu dochodzenia w sprawie zorganizowanego procederu dopingowego w otoczeniu Armstronga ukarała półroczną dyskwalifikacją sześciu jego byłych kolegów z drużyny, którzy przyznali się do winy, w tym 38-letniego Leipheimera.

Armstrong siedmiokrotnie zwyciężał w TdF w latach 1999-2005. Jednak Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) oskarża go o udział w zorganizowanym procederze dopingowym i pozbawiło go wszystkich tytułów. Amerykanin nie przyznał się do winy, ale zapowiedział też, że nie zamierza odpierać zarzutów. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć do końca października Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama