Gran Trittico Lombardo. Czwarte miejsce Michała Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski (Ineos) zajął czwarte miejsce w jednodniowym wyścigu Gran Trittico Lombardo, w którym kolarze mieli do pokonania prawie 200 km z Legnano do Varese. Zwyciężył Hiszpan Gorka Izagirre (Astana). Trzeci był zawodnik grupy CCC Belg Greg van Avermaet.

Izagirre uzyskał 27 sekund przewagi nad najlepszymi rywalami. Drugie miejsce zajął jego rodak i kolega z teamu Alex Aranburu, a van Avermaet i Kwiatkowski mieli taki sam czas. Za plecami Polaka wyścig ukończył zwycięzca m.in. Tour de France, Giro d'Italia i Vuelta a Espana Włoch Vincenzo Nibali.

Zawody utrudniły intensywne opady deszczu. Do mety dojechało zaledwie 52 kolarzy, a na liście startowej znalazło się prawie trzy razy więcej.