Reklama

Reklama

Górskie MP w kolarstwie szosowym - zwycięstwo Łukasza Owsiana

Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice) wygrał w niedzielę w Przesiece koło Jeleniej Góry wyścig o tytuł górskiego mistrza Polski w kolarstwie szosowym.

Na mecie 110-kilometrowego wyścigu, usytuowanej przy ośrodku wczasowym Chybotek (660 m npm), wyprzedził minimalnie, po zaciętym finiszu, swojego kolegę klubowego i bardziej utytułowanego Tomasza Marczyńskiego.

W końcówce dominowali kolarze zawodowego zespołu CCC Polsat Polkowice, którzy zajęli cztery miejsca w pierwszej "6". Przez połowę dystansu czołówkę stanowiła 7-osobowa grupa, która następnie podzieliła się, a na ostatnich kilometrach na czele jechali Owsian z Marczyńskim.

Dotychczas największym sukcesem Owsiana było górskie mistrzostwo Polski w kategorii do 23 lat. Blisko dwie minuty po czołowej dwójce dotarli do mety obrońca tytułu - Michał Podlaski (ActiveJet) i były dwukrotny triumfator górskich MP Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice). Piąty był kolejny kolarz CCC, najlepszy góral tegorocznego Tour de Pologne - Maciej Paterski.

Reklama

Wśród amatorów, którzy rywalizowali na dystansie 60 km, zwyciężyli Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric Team) oraz Małgorzata Zellner z tej samej grupy.

Zmagania kolarzy przebiegały w malowniczej scenerii Karkonoszy, m.in. na górskich serpentynach. Na niektórych odcinkach rywalizację utrudniał padający deszcz. Niedługo po starcie z Placu Zamkowego w Jeleniej Górze-Cieplicach, począwszy od Podgórzyna, przez Drogę Sudecką, zawodnicy pokonywali coraz bardziej strome wzniesienia.

Jako czwarta wśród amatorek na mecie zameldowała się Sylwia Rekowska (Osiem59), która w sierpniu w alpejskim wyścigu La Marmotte, jednym z najtrudniejszych na świecie w tej kategorii, w którym wystartowało ok. 8 tys. zawodników, okazała się najlepszą w polskiej ekipie, wyprzedzając też panów.

"Karkonoski wyścig był dla mnie nowym doświadczeniem. Zyskiwałam na podjazdach, które lubię najbardziej, a na zjazdach, które poprawiłam, zbytnio nie odstawałam. W przyszłym roku powalczę o medal" - zapewniła 36-letnia mieszkanka Głuszycy, prowadząca w Wałbrzychu salon z damską bielizną.

Karkonoski Klasyk, który w tym roku miał rangę górskich mistrzostw Polski, zgromadził na starcie blisko 700 zawodniczek i zawodników i po raz kolejny, jak podkreślił dyrektor wyścigu Maciej Grabek, był znakomitą promocją tej dyscypliny nie tylko na Dolnym Śląsku.

Górskie mistrzostwa Polski były 16. imprezą zaliczaną do prestiżowego cyklu ProLigi. Liderem rankingu najlepszych polskich kolarzy pozostał Kamil Gradek (BDC MarcPol).

Wyniki

Elita

1. Łukasz Owsian 3:06.44

2. Tomasz Marczyński (obaj CCC Polsat Polkowice) ten sam czas

3. Michał Podlaski (ActiveJet Team)  + 1.51

4. Marek Rutkiewicz  + 1.55

5. Maciej Paterski (obaj CCC)  + 2.54

6. Dominik Oborski (Toruński Klub Kolarski Pacific) + 3.28

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje