Reklama

Reklama

Glasgow zorganizuje MŚ we wszystkich odmianach kolarstwa w 2023 roku

W 2023 roku Glasgow zorganizuje mistrzostwa świata we wszystkich odmianach kolarstwa: na szosie, na torze, na rowerach górskich i BMX oraz w wielu innych dyscyplinach - poinformowali w piątek organizatorzy.

"Ta nowa, multidyscyplinarna impreza rowerowa połączy trzynaście istniejących kolarskich mistrzostw świata w jedno wielkie wydarzenie, które będzie organizowane co cztery lata, począwszy od Glasgow i Szkocji w 2023 roku" - napisano w komunikacie.

Zwolennikiem idei rozgrywania mistrzostw świata we wszystkich dyscyplinach w jednym miejscu jest szef Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) David Lappartient, o czym mówił m.in. podczas ubiegłorocznego kongresu UCI w Innsbrucku.

W sierpniu ubiegłego roku w Glasgow odbyły się mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym, torowym i górskim, a ponadto w wioślarstwie, gimnastyce, pływaniu, golfie i triathlonie.

Reklama

UCI już wcześniej postanowiła, że gospodarzami szosowych mistrzostw świata w najbliższych latach będą: angielskie hrabstwo Yorkshire (2019), szwajcarskie Martigny (2020), belgijskie Leuven i Brugia (2021) oraz australijskie Wollongong (2022).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama